David
-

Beste familie Pues en collega´s, 

Gisteren nam ik afscheid van mijn schoonmoeder Ann. 

Na 23 jaar als trouwe medewerker van begrafenissen Pues maakte ikzelf mee hoe het is om iemand heel dierbaar te verliezen. 

Ik nam reeds al enkele keren afscheid van iemand dat ik kende maar nog nooit zo dichtbij als nu. 

Ik besef nu ten volle wat het is om eens aan de andere kant te staan. Wat de families allemaal meemaken. 

Het is dan allemaal niet zo evident ook al tracht ik reeds al die jaren zoveel families bij te staan in hun moeilijke periode. 

Het brengt enorm veel werk met zich mee gepaard gaande met de emoties. Het is een roller coaster waar je door gaat. 

Je beleeft het niet echt maar je wordt geleefd. 

Ik heb getracht om in samenwerking met jullie alles in goede banen te leiden. 

Ik mag dan ook uit naam van mijn echtgenote en schoonfamilie jullie van harte bedanken voor alles wat jullie voor ons hebben betekend. 

Het was niet allemaal makkelijk en toch hebben jullie ermee voor gezorgd dat het tot een goed einde kwam en de wensen van mijn schoonmoeder en schoonvader konden ingewilligd worden. 

Ik vond het dan ook enorm fijn dat ik de vrijheid kreeg om ervoor te zorgen dat ik alle zorgen die ik wenste te doen en zelf in handen mocht nemen. Dat appreciëren wij enorm. 

Ik kreeg de mogelijk om mijn schoonmoeder zelf te gaan halen in Oostende en haar volledig zelf te verzorgen, alsook steeds elke begroeting klaar te zetten en naar eigen goeddunken en smaak in te richten. Waarvoor enorm veel dank voor de vrijheid en het geduld. 

Ook Kristel die de plechtigheid heeft voorgegaan en alles mooi tot en goed einde gebracht. Ik zelf had op voorhand reeds 65 procent van de plechtigheid gemaakt en zij heeft er met veel liefde een mooi geheel van gemaakt. 

Haar teksten en inleidingen waren gewoon perfect. 

Wij kregen dan ook veel lovende woorden hierover. 

Tijdens het klaarzetten en de plechtigheid zelf kreeg ik de hulp van collega Louise. Ze was aanwezig maar liet mij toch de vrijheid om mijn eigen ding te doen. 

Ik stond er ook op om de begeleiding van de familie zelf te doen. 

Al geef ik eerlijk toe dat het toch enorm zwaar was maar mij tegelijkertijd zeker gaat helpen in de verwerking ervan. 

Kortom alles samen gevat ben ik, mijn echtgenote en mijn schoonfamilie jullie enorm dankbaar voor de begeleiding en het afscheid dat we mochten ervaren. 

Met de woorden van iemand uit de naaste familie: 

Het was een prachtig afscheid, niet te zwaar qua teksten. Het was gewoon af. Ik maakte zelf al veel uitvaarten mee bij andere ondernemers maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. 

Het was zoals het hoort te zijn. Naar de wensen van de familie en met respect voor de overledene. 

Bedankt voor alles.